25-ft. mini-stereo dubbing cord commonly used with multimedia speakers and other audio devices. 3.5mm stereo male to male connectors. Tripp Lite warrants this product to be free from defects in materials and workmanship for life.
- 3.5mm Male to Male connectors
- Molded cables with built-in strain relief
- Use with external multimedia speakers, MP3 players, PCs
- Connect stereo audio equipment up to 25 ft.
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Eaton Corporation |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 8" |
| Shipping Width | 10" |
| Shipping Weight (Approximate) | 3.36 oz |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Cables | |
|---|---|
| Conductor | Copper |
| Cable Length | 25 ft |
| Cable Type | Mini-phone |
| Connector Type on First End | Mini-phone Stereo Audio - Male |
| Connector on First End Details | 1 x Mini-phone Stereo Audio - Male |
| Connector Type on Second End | Mini-phone Stereo Audio - Male |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.