- Durable and long-lasting power supply without interruption
- 48 V DC ensures steady and uninterrupted power supply to your device
- Providing up to 39.80 W maximum output power
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Transition Networks |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 48 V DC |
| Output Current | 830 mA |
| Output Power | 39.80 W |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | DIN Rail Mountable |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Lantronix, Inc |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.