- RoHS compliant
- UL 508 approved
- Full load burn in test
- Protected against: Overload, Over Voltage
- Convection air cooling
- DIN Rail mountable
- Universal AC input range
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Transition Networks |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 24 V DC |
| Output Current | 420 mA |
| Efficiency | 84% |
| Output Voltage Detail | 24 V DC @ 0.42 A |
| Output Power | 10 W |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | DIN Rail Mountable |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Lantronix, Inc |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



