- Ensures reliable connectivity and power
- The constant 12 V DC ensures smooth functioning
- The 15 W output power reduces fan noise
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Transition Networks |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage Type | AC |
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Input Voltage | 240 V AC |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Output Power | 15 W |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | External |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Lantronix, Inc |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.