- Allow convenient and fast access to the stored information your computer is actively using for maximum efficiency
- Up to 4800 MHz speed for playing the latest games and using heavy software
- Whether you are playing games, using heavy loaded OS or video editing software, the SODIMM 32 GB of memory will make them run in a flash
- The DDR5 SDRAM efficiently move data across electric components and provide smooth PC performance
- 262-pin for faster, dependable performance and better access to data and information
- CL40 CAS latency for quicker access to the required location in a timely efficient manner
- Notebook device support for your ram module to allow enhanced performance and reliable memory solution
- SODIMM form factor with 262-pin and 32 GB memory size effectively reduces minimizes the load on the server memory BUS to ensure maximum productivity
- Unbuffered signal processing provides reliable optimization for your required applications to allow maximum usability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Transcend Information |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Speed | 4800 MHz |
| Memory Standard | DDR5-4800/PC5-38400 |
| Memory Voltage | 1.10 V |
| Number of Pins | 262-pin |
| Memory Rank | Dual-rank |
| CAS Latency | CL40 |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | SODIMM |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Transcend Information, Inc |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

