| Brand | |
|---|---|
| Brand | TP-Link |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V AC , 230 V AC |
| Maximum Input Current | 1.60 A |
| Maximum Output Power | 60 W |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Desktop/Wall Mountable |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | TP-LINK Technologies Co., Ltd |
| Misc Ports | |
|---|---|
| Output Ports | 1 x RJ-45 |
| Input Ports | 1 x RJ-45 |
TP-Link POE170S 60W PoE++ Injector - 120 V AC, 230 V AC Input - 1 x RJ-45 Input Port(s) - 1 x RJ-45 Output Port(s) - 60 W
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





