- 5� 10/100/1000Mbps RJ45 ports
- Plug and play, no configuration required
- Durable metal casing of superior quality and professional appearance
- Intelligent management via a web user interface and downloadable utility
- Green technology reduces power consumption
| Brand | |
|---|---|
| Brand | TP-LINK Technologies Co. |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 5 V DC |
| Power Source | Power Adapter |
| Power Consumption | 2.82 W |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Total Number of Network Ports | 5 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mountable |
| General Features | |
|---|---|
| Manageable | No |
| Maximum Data Transfer Rate | 125 MB/s |
| Frequency | 50 Hz |
| Manufacturer | TP-LINK Technologies Co., Ltd |
| Misc Ports | |
|---|---|
| Port/Expansion Slot Details | 5 x 10/100/1000BASE-T Gigabit Ethernet RJ-45 Network |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
TP-Link Omada 5-Port Gigabit Easy Smart Switch - 5 Ports - Gigabit Ethernet - 10/100/1000Base-T - 2.82 W Power Consumption - Twisted Pair - Desktop, Wall Mountable
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



