- 5� 10 Mbps/100 Mbps/1 Gbps/2.5 Gbps RJ45 ports
- With four PoE++ ports, transfers data and power on one single cable
- Works with IEEE 802.3af/at/bt type3 compliant PDs
- 802.1p/DSCP QoS enable smooth latency-sensitive traffic
- Supports PoE Power up to 60 W for each PoE++ port
- Supports PoE Power up to 123 W for all PoE ports*
- PoE Auto Recovery guarantees stable operation of PoE devices by automatically rebooting the dropped or unresponsive PD devices
- Plug and Play, no configuration and installation required
| Brand | |
|---|---|
| Brand | TP-LINK Technologies Co. |
| Power & Battery | |
|---|---|
| PoE Budget | 123 W |
| Input Voltage | 53.5 V DC |
| Power Source | Power Adapter |
| Power Consumption | 143.37 W |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Network Technology | 2.5GBase-T |
| Layer Supported | 2 |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Total Number of Network Ports | 5 |
| PoE (RJ-45) Port | Yes |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Desktop |
| General Features | |
|---|---|
| Manageable | No |
| Manufacturer | TP-LINK Technologies Co., Ltd |
| Misc Ports | |
|---|---|
| Port/Expansion Slot Details | 5 x 2.5 Gigabit Ethernet PoE++ |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.