- It supplies continuous power to your gadgets
- 3.30 A helps your device charge quickly
- Up to 65 W maximum power output
- AC Adapter provides a trouble-free charging solution with reliable, feasible connectivity for your notebook
- AC Adapter with 110 V AC input voltage for optimal performance with maximum usability
- Delivers constant 19.5 V DC for smooth functioning & charging of the device
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Total Micro Technologies |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Output Voltage | 19.5 V DC |
| Maximum Output Current | 3.30 A |
| Maximum Output Power | 65 W |
| General Features | |
|---|---|
| Frequency | 60 Hz |
| Manufacturer | Total Micro Technologies |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.