- Power up your portable devices with the constant voltage supply
- 4.62 A current enables your device recharge quickly
- Up to 90 W maximum power output
- AC Adapter provides a convenient and easy charging solution for your notebook with maximum usability
- AC Adapter with 120 V AC input voltage for optimal performance with maximum usability
- Delivers 19.5 V DC to ensure that your device is always ready to use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Total Micro Technologies |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 19.5 V DC |
| Maximum Output Current | 4.62 A |
| Maximum Output Power | 90 W |
| General Features | |
|---|---|
| Frequency | 60 Hz |
| Manufacturer | Total Micro Technologies |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.