- Enables efficient and smooth execution of all your heavy-duty applications with maximum productivity
- Up to 3200 MHz speed with unbuffered signal for playing the latest games and using heavy software
- Whether you are playing games, using heavy loaded OS or video editing software, the 32 GB of memory will make them run in a flash
- 260-pin DDR4-3200/PC4-25600 interface synchronizes electrical and clock signals for an efficient data transfer rate
- 260-pin for enhanced, dependable system performance with maximum usability
- Notebook device support for your ram module to allow enhanced performance and reliable memory solution
- SODIMM form factor with 260-pin and 32 GB memory size effectively reduces minimizes the load on the server memory BUS to ensure maximum productivity
- Unbuffered signal processing provides reliable optimization for your required applications to allow maximum usability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Total Micro Technologies |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Memory Standard | DDR4-3200/PC4-25600 |
| Memory Voltage | 1.20 V |
| Number of Pins | 260-pin |
| Memory Rank | Dual-rank |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | SoDIMM |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Total Micro Technologies |
Total Micro 32GB DDR4 SDRAM Memory Module - For Notebook - 32 GB - DDR4-3200/PC4-25600 DDR4 SDRAM - 3200 MHz Dual-rank Memory - 1.20 V - ECC - Unbuffered - 260-pin - SoDIMM - Lifetime Warranty
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

