- Allow convenient and fast access to the stored information your computer is actively using for maximum efficiency
- Up to 3200 MHz speed with unbuffered signal and CL22 latency for playing the latest games and using heavy software
- Whether you are playing games, using heavy loaded OS or video editing software, the 32 GB of memory will make them run in a flash
- DDR4-3200/PC4-25600 interface synchronizes electrical and clock signals for an efficient data transfer rate
- CL22 CAS latency for quicker access to the required location in a timely efficient manner
- Unbuffered signal processing provides reliable optimization for your required applications to allow maximum usability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Total Micro Technologies |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Memory Standard | DDR4-3200/PC4-25600 |
| Memory Voltage | 1.20 V |
| Memory Rank | Dual-rank |
| CAS Latency | CL22 |
| Error Checking | Non-ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Total Micro Technologies |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.