- Mini ITX motherboard builds a perfect symmetry of hardware components required in media server or NAS box
- Handy configuration mini-tower offers quick upgrades and saves time and maintenance cost
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Thermaltake Technology Co. |
| GPU / Graphics | |
|---|---|
| Maximum GPU Length | 14.17" |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Screen Size | 3.9" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Power Supply Installed | Yes |
| Maximum PSU Length | 5.12" |
| USB Ports | |
|---|---|
| Total Number of USB Ports | 3 |
| Front USB | Yes |
| USB Port Details | 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Audio Ports | |
|---|---|
| Total Number of Audio Out Por | 1 |
| Total Number of Audio In Ports | 1 |
| Front Audio In | Yes |
| Front Audio Out | Yes |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Mini-tower |
| Appearance | |
|---|---|
| Window Panel | Yes |
| Window Panel Location | Right Side |
| General Features | |
|---|---|
| Motherboard Supported | Mini ITX |
| Cooler Type | Liquid Cooler |
| Fan Size Supported | 5.51" |
| Maximum CPU Cooler Height | 2.68" |
| Manufacturer | Thermaltake Technology Co., Ltd |
| Number of Fans Supported | 2 |
| Expansion Slots | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 3 |
| Drive Bays | |
|---|---|
| Number of Total Expansion Bays | 2 |
| Number of Internal 2.5" Bays | 2 |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



























