- Conveniently allows you to enter data faster with maximum efficiency
- The USB interface allows easy connectivity
- IP68 Protection keyboard/keypad feature for maximum efficiency and convenience
| Brand | |
|---|---|
| Brand | TG3 Electronics |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Backlight | Yes |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Power Source | USB |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity | Cable |
| Keystroke Life | 10 Million Cycle |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyboard/Keypad Features | IP65 Protection |
| Number of Keys | 103 |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Compact |
| Keyboard/Keypad Height | 0.85" |
| Keyboard/Keypad Width | 14.67" |
| Keyboard/Keypad Depth | 5.42" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | TG3 Electronics |
TG3 Keyboard - Cable Connectivity - USB Interface - 103 Key(s) - Silicone - White
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.











