- Keyboard offers maximum input/navigation efficiency with added usability
- Scissors key switches are much more comfortable and responsive while being categorized as low profile
- Touchpad offers stable left-right clicks, scrolling, dragging, zooming and much more
| Brand | |
|---|---|
| Brand | TG3 Electronics |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity | Wireless |
| Keys Layout | QWERTY |
| Number of Keys | 82 |
| Keyswitch Technology | Scissors |
| Pointing Device Type | TouchPad |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 1.26" |
| Keyboard/Keypad Width | 11.24" |
| Keyboard/Keypad Depth | 8.25" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | TG3 Electronics |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



