Connect the Sync & Charge Lightning Cable to your computer’s USB port to sync your iPhone® or iPad®. Or power up your tablet or your smartphone by plugging into a USB power source. The cable is MFi certified for compatibility with your device whether you’re charging your phone or iPod®, or syncing the data on your tablet.
- Syncs and charges your device
- MFi Certified for device compatibility
- Use with the Apple® device with Lightning port interface
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Targus Group International |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 6.50" |
| Shipping Width | 0.85" |
| Shipping Weight (Approximate) | 1.76 oz |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Targus Group International |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 3.28 ft |
| Cable Type | Lightning/USB |
| Connector Type on First End | Lightning - Male |
| Connector on First End Details | 1 x Lightning Male |
| Connector Type on Second End | USB Type A - Male |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| MFI | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



