Google TV Takes Streaming to the Nnext Level
With 700,000+ movies and TV episodes available across 10,000+ apps and 800+ free live TV channels
Google Assistant Built-in
Use your voice to control your TV and connected devices with bulit-in support
Share to TV
Allows seamless streaming and casting from your favorite devices to your TV
1080P Resolution
1080p resolution delivers clear and detailed visuals with a pixel count of 1920x1080, providing a crisp and vibrant Full HD experience for various entertainment and work purposes.
HiFi sound
Delivers top-notch audio quality, ensuring clear, detailed, and accurate reproduction for an immersive listening experience.
Bluetooth pairedwith WiFi Tvconnection.
Bluetooth for personal audio, seamlessly connected your WiFi TV.
Advanced Smart 12V RV TV
Smarter and higher quality than the majority of 12V TVs
We have 4 options
Packahe is even more cost-effective
- The 24" screen size is suitable for a small-sized bedroom
- Wireless LAN support to let you connect to the internet and have instant access to social media, listen to music, watch movies, and enjoy online games
- With few clicks, you can access millions of videos on your big TV screen via YouTube streaming
- Supports PC streaming to connect gaming consoles and play games on a bigger screen with seamless control
- 1920 x 1080 (1080p) display lets you enjoy watching thrilling sports moments like you're seeing them live
- With internet accessibility, watch online shows, sports and get quick updates from your Facebook and Tweeter accounts
- LED backlighting offers a fine uniformity to display effective pictures at a low cost
| Brand | |
|---|---|
| Brand | SYLVOX VISION INC. |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Screen Size Class | 24" |
| Viewable Screen Size | 24" |
| Backlight Technology | LED |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 230 V AC |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Internet Access | Yes |
| Audio | |
|---|---|
| RMS Output Power | 10 W |
| Number of Audio Channels | 2 |
| Software & Licensing | |
|---|---|
| Streaming Service | Max |
| General Features | |
|---|---|
| Virtual Assistant Supported | Google Assistant |
| Interactive Features | Voice Control |
| PC Streaming | Yes |
| Video Signal Standard | HDTV |
| Manufacturer | SYLVOX VISION INC. |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Scan Format | 1080p |