Flexible Single Side TV Stand: Optimal Viewing Anywhere
The bracket rotates freely for flexible monitor movement, enhancing viewing comfort. It can be tucked close to the wall when not in use, saving space and keeping your home tidy.
- The 50" screen size is suitable for a living room
- Gamers will be excited to have 3840 x 2160 (2160p) screen for astonishing picture results in gaming
| Brand | |
|---|---|
| Brand | SYLVOX VISION INC. |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Screen Size Class | 50" |
| Viewable Screen Size | 50" |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Mount Type | Wall Mount |
| General Features | |
|---|---|
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Video Signal Standard | 4K UHDTV |
| Manufacturer | SYLVOX VISION INC. |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Scan Format | 2160p |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP55 |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.















