- With 100 Hz - 16 kHz frequency range, listen to deep lows and euphoric highs
- Can be placed on a desk and let you experience the opulence of having the mic close to the face while speaking
| Brand | |
|---|---|
| Brand | SYBA Multimedia |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Audio | |
|---|---|
| Microphone Type | Desktop |
| Maximum Frequency Response | 16 kHz |
| Minimum Frequency Response | 100 Hz |
| Microphone Sensitivity | -38 dB |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | SYBA Multimedia, Inc |
| Misc Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Mini-phone |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 6.56 ft |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
SYBA Multimedia Connectland CL-ME-606 Wired Microphone - 6.56 ft - 100 Hz to 16 kHz -38 dB - Desktop - Mini-phone
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

