For Work & Productivity
Boost workflow with a portable dual-display setup. Expand your screen for data analysis, content editing, coding, or video conferencing.
- 15.6"IPS Full HD 1920�1080 monior
- Wide 89° Viewing Angle (All directions)
- Anti-Glare Surface- Minimizes reflections and glare from ambient light, ensuring comfortable viewing in bright rooms or outdoor environments.
- Two Type-C - Type-C1 for Power,Type-C2 for Data only
- Mini HDMI-Connect to almost anything.
- 3.5mm Headphone Jack (Audio Out) Private listening, anytime.
- Adaptive Sync-Fluid motion for gaming and video.
- Game Mode-Sharper aim. Smarter play.
- Device Compatibility-Works with laptops, phones, tablets & game console.
- 280-300 cd/m² Brightness-Clear, bright, and easy on the eyes.
- 1200:1 Contrast Ratio-Deep blacks. Vivid highlights.
- 45% NTSC Color Gamut-Natural, balanced color output.
- 20ms Response Time-Smooth everyday viewing.
- 60Hz Refresh Rate-Perfect for work and play.
- 16:9 Aspect Ratio-Optimized for movies and multitasking.
- Maximum power consumption- 21 W
- Use as a second screen monitor display for better workflow.
- Built-in Stand / Kickstand-Good for travel or mobile office setups.
- Dual Speak
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Supersonic |
| GPU / Graphics | |
|---|---|
| Tearing Prevention Technology | Adaptive Sync |
| Number of Screens | 1 |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Native Contrast Ratio | 1 , 200:1 |
| Brightness (Peak) | 300 Nit |
| Screen Size Class | 16" |
| Viewable Screen Size | 15.6" |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Mode | Full HD |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Brightness | 280 Nit |
| Response Time | 20 ms |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| Color Gamut | 45% NTSC |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Power Consumption | 21 W |
| USB Ports | |
|---|---|
| Total Number of USB Type-C Po | 2 |
| USB | Yes |
| Number of USB Ports | 2 |
| USB Type-C | Yes |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| Mini HDMI | Yes |
| Audio | |
|---|---|
| Speakers | Yes |
| Number of Speakers | 2 |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Supersonic, Inc |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.