- The flawless rotation of fan blades is just what you need for prolonged cooling
- The competent 3.15" fan(s) is specially designed for standard chassiss
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Supermicro Computer |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Maximum Fan Diameter | 3.15" |
| Fan Depth | 3.15" |
| Fan Width | 3.15" |
| Fan Height | 1.50" |
| General Features | |
|---|---|
| Fan Location | Center |
| Manufacturer | Supermicro Computer, Inc |
| Fan Speed (Max) | 7000 rpm |
| Number of Fans | 1 |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





