This 6ft Monitor VGA Cable combines a 3.5mm audio cable with a high quality SVGA video cable, providing a single solution for connecting both video and audio connections between a sound card and external audio device and a VGA video card and monitor. The SVGA cable (with audio) is backed by Lifetime Warranty.
More from the Manufacturer
| Brand | |
|---|---|
| Brand | StarTech.com |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 0.87" |
| Shipping Width | 7.87" |
| Shipping Weight (Approximate) | 6.88 oz |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | StarTech.com |
| Cables | |
|---|---|
| Conductor | Copper |
| Cable Length | 6 ft |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| REACH free of SVHC | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | EU RoHS |
StarTech.com 6 ft Coax High Resolution Monitor VGA Cable w/ Audio - HD15 M/M - Make VGA video and audio connections using a single, high quality cable - 6ft vga cable - 6ft vga video cable - 6ft vga monitor cable -6ft hd15 to hd15 cable
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





