- Network cable provides secure access to networked data, ensuring swift and dependable connectivity for consistent system performance
- Provides Twinaxial connector configuration for secure high-speed data transfer, ensuring smooth integration across supported devices
- Features SFP+ Network connector, permitting you to establish a secure link with a network device for dependable functionality
| Brand | |
|---|---|
| Brand | SonicWall Inc. |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 1" |
| Shipping Width | 3" |
| Shipping Weight (Approximate) | 10.56 oz |
| General Features | |
|---|---|
| Data Transfer Rate | 10 Gbit/s |
| Manufacturer | SonicWall Inc. |
| Cables | |
|---|---|
| Conductor | Copper |
| Cable Length | 3.28 ft |
| Cable Type | Twinaxial |
| Connector Type on First End | SFP+ Network |
| Connector on First End Details | SFP+ Network |
| Connector Type on Second End | SFP+ Network |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Product Name | Twinaxial Network Cable |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

