| Brand | |
|---|---|
| Brand | SOLIDIGM |
| Storage | |
|---|---|
| Storage Capacity | 7.68 TB |
| Drive Type | Internal |
| Drive Interface | PCI Express NVMe |
| Drive Interface Standard | PCI Express NVMe 5.0 x4 |
| Endurance (TBW) | 14336 TB |
| Endurance (DWPD) | 1 |
| Random 4KB Read | 3000000IOPS |
| Random 4KB Write | 400000IOPS |
| Maximum Sequential Read | 14.16 GB/s |
| Maximum Sequential Write | 9.77 GB/s |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | U.2 15mm |
| General Features | |
|---|---|
| Mean Time Between Failures (MTBF) | 285.2 Year |
| Manufacturer | SOLIDIGM |
SOLIDIGM D7-PS1010 7.68 TB Solid State Drive - U.2 15mm Internal - PCI Express NVMe (PCI Express NVMe 5.0 x4) - Server Device Supported - 1 DWPD - 14336 TB TBW - 5 Year Warranty - 1 Pack
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.