| Brand | |
|---|---|
| Brand | SOLIDIGM |
| Storage | |
|---|---|
| Storage Capacity | 15.36 TB |
| Drive Type | Internal |
| Drive Interface | PCI Express NVMe |
| Drive Interface Standard | PCI Express NVMe 4.0 x4 |
| Endurance (DWPD) | 0.51 |
| Endurance Type | Read Intensive |
| Random 4KB Read | 931500IOPS |
| Random 4KB Write | 59000IOPS |
| Maximum Sequential Read | 5.76 GB/s |
| Maximum Sequential Write | 2.25 GB/s |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | E1.S (9.5 mm) |
| General Features | |
|---|---|
| Mean Time Between Failures (MTBF) | 228.2 Year |
| Manufacturer | SOLIDIGM |
SOLIDIGM D5-P5430 15.36 TB Solid State Drive - E1.S (9.5 mm) Internal - PCI Express NVMe (PCI Express NVMe 4.0 x4) - Read Intensive - Server Device Supported - 0.51 DWPD - 5 Year Warranty - 1
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

