| Brand | |
|---|---|
| Brand | Smart Audio Video Innovation |
| GPU / Graphics | |
|---|---|
| Graphics Modes | Full HD |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI In | Yes |
| Number of HDMI Inputs | 1 |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Number of Network (RJ-45) Por | 4 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Camera / Webcam | |
|---|---|
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Input Devices | |
|---|---|
| Number of Input Devices Suppo | 1 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Transmitter Weight (Approxima | 4 oz |
| Transmitter Depth | 3.13" |
| Transmitter Height | 1.13" |
| Transmitter Width | 9.13" |
| General Features | |
|---|---|
| Maximum Operating Distance | 180 ft |
| Manufacturer | Smart Audio Video Innovation |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Cables | |
|---|---|
| Twisted Pair Cable Standard | Category 6 |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.