| Brand | |
|---|---|
| Brand | SMART |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Viewable Screen Size | 27" |
| Touchscreen | Yes |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Touchscreen Technology | Projected Capacitive |
| Number of Touch Points | 10 |
| Backlight Technology | LED |
| Screen Resolution | 3840 x 2160 |
| Display Screen Type | LCD |
| Screen Mode | 4K UHD |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brightness | 400 Nit |
| Response Time | 14 ms |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V AC , 230 V AC |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Total Number of USB Ports | 5 |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Audio Ports | |
|---|---|
| Audio Line Out | Yes |
| Camera / Webcam | |
|---|---|
| Webcam | Yes |
| Audio | |
|---|---|
| Speakers | Yes |
| Number of Speakers | 2 |
| Microphone | Yes |
| Number of Microphone Array Elements | 8 |
| RMS Output Power | 12 W |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| General Features | |
|---|---|
| Ambient Light Sensor | Yes |
| Manufacturer | SMART Technologies, Inc |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Scan Format | 2160p |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Energy Star | Yes |
SMART Board Mini 727, Interactive Podium - 27" LCD - Projected Capacitive - Touchscreen - 16:9 Aspect Ratio - 3840 x 2160 - LED - 400 Nit - 2160p - USB - HDMI
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.









