Compact space saving Mini-size keyboard with 87-key Qwerty keyboard layout
- Plug and Play, no additional driver installation needed
- Powered by USB bus no power adapter needed
- Three hot keys for internet, e-mail, and multimedia functions
- Embedded numeric keypad controlled by Num Lock On-Off key press
- Compact space saving mini-size keyboard with 87-key Qwerty keyboard layout
| Brand | |
|---|---|
| Brand | SIIG |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity | Cable |
| Hot Keys | Mute |
| Keys Layout | QWERTY |
| Number of Keys | 87 |
| Keyswitch Technology | Membrane |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB 1.1 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 0.95" |
| Keyboard/Keypad Width | 12.80" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | SIIG, Inc |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.













