| Brand | |
|---|---|
| Brand | Shure |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Battery Run Time | 8 Hour |
| Audio | |
|---|---|
| Maximum Frequency Response | 20 kHz |
| Minimum Frequency Response | 20 Hz |
| Polar Pattern | Cardioid |
| General Features | |
|---|---|
| Operating Range | 328.08 ft |
| Manufacturer | Shure, Inc |
| Minimum Operating Frequency | 558 MHz |
| Maximum Operating Frequency | 616 MHz |
Shure Wireless Microphone System Transmitter - 558 MHz to 616 MHz Operating Frequency - 20 Hz to 20 kHz Frequency Response - 328.08 ft Operating Range
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.