For premier talent, the Axient Digital Micro Bodypack marries advanced design and an enhanced feature set for high-profile live performance. The WA309 Instrument Cable is a premium 3-foot (0.9 m) Right-Angle 1/4""-to-LEMO3 guitar cable with 3-pin mini LEMO locking connectors to connect the Axient Digital ADX1M micro bodypack transmitter to a guitar, bass or other electric instrument.
- Enjoy the feast of songs with audio device compatibility
- Features 6.35mm/Lemo cable type for optimal performance and better dependability
- Right-angled Connector feature for your convenience and ease of usage
- Guitar device supported according to your requirements with maximum productivity
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Shure |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Shure, Inc |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 3 ft |
| Cable Type | 6.35mm/Lemo |
| Connector Type on First End | 6.35mm Audio - Male |
| Connector on First End Details | 1 x 6.35mm Audio - Male |
| Connector Gender on First End | Male |
| Connector Type on Second End | LEMO Audio |
| Connector Gender on Second End | Female |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.