Antenna combiner distributes DC power and RF signal for up to 4 PSM300 transmitters. The compact half-rack system reduces the number of antennas and power supplies needed when using multiple systems.
- Wideband 470 to 865 MHz frequency range
- RF LED Indicators display signal present and signal overload per input
- Power output distributes DC power for up to 4 P3T transmitters (accessory power cable included)
- Front panel power switch
- To fulfill your signal requirement this rf combiner is a perfect choice
- Works on 865 MHz maximum frequency for efficient performance
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Shure |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 12 V DC |
| General Features | |
|---|---|
| Maximum Frequency | 865 MHz |
| Minimum Frequency | 470 MHz |
| Manufacturer | Shure, Inc |
| Video Ports | |
|---|---|
| BNC Out | Yes |
| BNC In | Yes |
| Number of BNC Outputs | 1 |
| Number of BNC Inputs | 4 |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

