The new GLXD4+ Dual Band Rack Receiver delivers exceptional digital audio clarity. In combination with the new GLXD+ Dual Band Frequency Manager provides seamless operation with advanced RF performance.
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Shure |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Audio Ports | |
|---|---|
| 6.35mm (?1/4") | Yes |
| XLR | Yes |
| Audio | |
|---|---|
| Maximum Frequency Response | 20 kHz |
| Minimum Frequency Response | 20 Hz |
| General Features | |
|---|---|
| Operating Range | 100 ft |
| Manufacturer | Shure, Inc |
| Minimum Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Maximum Operating Frequency | 5.80 GHz |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.