| Brand | |
|---|---|
| Brand | Shure |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Battery Run Time | 8 Hour |
| Audio Ports | |
|---|---|
| 6.35mm (?1/4") | Yes |
| XLR | Yes |
| Audio | |
|---|---|
| Maximum Frequency Response | 20 kHz |
| Minimum Frequency Response | 20 Hz |
| General Features | |
|---|---|
| Operating Range | 328.08 ft |
| Manufacturer | Shure, Inc |
| Minimum Operating Frequency | 514 MHz |
| Maximum Operating Frequency | 558 MHz |
| Video Ports | |
|---|---|
| BNC | Yes |
Shure Dual Wireless System with 2 SLXD2/SM58 Handheld Transmitters - 514 MHz to 558 MHz Operating Frequency - 20 Hz to 20 kHz Frequency Response - 328.08 ft Operating Range
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.