| Brand | |
|---|---|
| Brand | Shure |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Battery Run Time | 14 Hour |
| Battery Chemistry | Alkaline |
| Battery Size Supported | AA |
| Number of Batteries Supported | 2 |
| Audio Ports | |
|---|---|
| 6.35mm (?1/4") | Yes |
| XLR | Yes |
| Audio | |
|---|---|
| Maximum Frequency Response | 15 kHz |
| Minimum Frequency Response | 50 Hz |
| Signal to Noise Ratio (SNR) | 60 dB |
| General Features | |
|---|---|
| Operating Range | 300 ft |
| Manufacturer | Shure, Inc |
| Minimum Operating Frequency | 512 MHz |
| Maximum Operating Frequency | 542 MHz |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

