Large-capacity address labels streamline your labeling process and ensure crisp, legible printouts. Strong adhesive securely sticks to your envelopes. Address labels are designed for Seiko SLP 400, 200 and 100 series, SLP EZ30 and Dymo Labelwriter 300 and 400 series printers.
- 520 Labels per box
- 2 Rolls Per Box
- Use for SLP620, SLP650, SLP650SE, and older versions of printers
- 1 1/8"" x 3 1/2"" (28mm x 89mm)
- Strong adhesive
- Premier labels with great print quality
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Seiko Instruments USA |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Label Width | 1 1/8" |
| Label Length | 3 1/2" |
| Core Diameter | 25/32" |
| Appearance | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments USA, Inc |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Print Technology | Direct Thermal |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Recycled | No |
| Packaging & Origin | |
|---|---|
| Number of Labels per Roll | 260 |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Assembly Required | No |
Seiko SmartLabel SLP-2RLH High-Capacity White Address Labels - Designed perfectly for Address Labels for Invitations, Office Mailings, Christmas Cards and more
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.















