File folder labels keep you organized and save you time. Strong adhesive securely sticks to your envelopes. File folder labels are designed for Seiko SLP 100, 120, 200, 220, 240, 410 and 420 or above series printers.
- 130 Labels per roll
- 2 Rolls Per Box
- Alternative Color Options are available
- Strong adhesive
- Use for SLP620, SLP650, SLP650SE, and older versions of printers
- Premier labels with great print quality
- 9/16"" x 3-7/16""
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Seiko Instruments USA |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Label Width | 9/16" |
| Label Length | 3 7/16" |
| Core Diameter | 25/32" |
| Appearance | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments USA, Inc |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Print Technology | Direct Thermal |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Recycled | No |
| Packaging & Origin | |
|---|---|
| Number of Labels per Roll | 130 |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Assembly Required | No |
Seiko SLP-FLB White/Blue File Folder Labels - Designed perfectly for labeling folders/assets in an Business, Healthcare facility, Police Station, and many more.
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

















