- Antimicrobial Product Protection
- Laser Etched Key Labels
- Quick Connect Cable with Seal Cap™
- Compatible with Hospital Disinfectants
- 100% Waterproof & Dishwasher Safe
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Seal Shield Corporation |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity | Cable |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keys Layout | QWERTY |
| Number of Keys | 104 |
| Keyswitch Technology | Membrane |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 1.38" |
| Keyboard/Keypad Width | 18.07" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.85" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Seal Shield Corporation |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | No |
| Environmentally Friendly | Yes |
Seal Shield Silver Seal Waterproof Keyboard - Cable Connectivity - USB Interface - 104 Key(s) - English (US) - QWERTY Layout - Windows, Mac - Membrane Keyswitch - White
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.







