Waterproof, Antimicrobial Product Protection, Chiclet Style with Keyboard Cover, Detachable Cable, White, USB - QWERTZ Deutsche
- Conveniently allows you to enter data faster with maximum efficiency
- Plug and play the USB interface for a quick and smooth configuration
- Scissors key switch technology for maximum dependability and better reliance
- Plug and Play your keyboard with the PC and go
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Seal Shield Corporation |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity | Cable |
| Keys Layout | QWERTZ |
| Number of Keys | 99 |
| Keyswitch Technology | Scissors |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 1" |
| Keyboard/Keypad Width | 13.52" |
| Keyboard/Keypad Depth | 4.45" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Seal Shield Corporation |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





