| Brand | |
|---|---|
| Brand | Scotch |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Laminating Sheet Length | 11.50" |
| Laminating Sheet Thickness | 3 mil |
| Laminating Sheet Width | 9" |
| Appearance | |
|---|---|
| Surface Finish | Glossy |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Sheet Size Supported | Letter - 8.50" Width x 11" Length |
| Sheet Thickness Supported | 3 mil |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Recycled | No |
| Packaging & Origin | |
|---|---|
| Package Type | Retail |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Assembly Required | No |
| Sealing Process | Hot-run |
Scotch Thermal Laminating Pouches - Sheet Size Supported: Letter 8.50" Width x 11" Length x 3 mil Thickness - Laminating Pouch/Sheet Size: 9" Width x 11.50" Length x 3 mil Thickness - Glossy - for Document, Schedule, Presentation, Phone List, Certificate, Sign, Award, Calendar, Artwork - Photo-safe, Double Sided - Clear - 20 / Pack
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.
Ratings
17 out of 17 (100%) reviewers recommend this product