| Brand | |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| CPU / Processor | |
|---|---|
| Processor Speed | 1.60 GHz |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Built-in Memory | 21.10 GB |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Screen Size | 1.3" |
| Screen Resolution | 432 x 432 |
| Display Type | Super AMOLED |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Removable Battery | No |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.3 |
| Near Field Communication | Yes |
| GPS | Yes |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Size | Small/Medium |
| Watch Case Diameter | 40 mm |
| Appearance | |
|---|---|
| Wrist Band Color | Cream |
| General Features | |
|---|---|
| Functions | Camera |
| Body Metrics Measured | Sleep Quality |
| Sensor Type | Heart Rate Monitor |
| Manufacturer | Samsung |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

















