The new way to PC
Meet Galaxy Book4 Series, featuring dynamic displays and powerful Intel®processors to help you elevate every experience.
- The 15.6" 1920 x 1080 screen delivers an exceptional viewing experience, featuring vibrant colors, sharp resolution, and wide viewing angles
- 27 Hours battery run time allows you to stay untethered and productive for extended periods without interruption
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Storage | |
|---|---|
| Drive Type | SSD |
| Total Solid State Drive Capacity | 512 GB |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Screen Size | 15.6" |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Mode | Full HD |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| USB Ports | |
|---|---|
| Total Number of USB Ports | 3 |
| Number of USB4 Ports | 2 |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Input Devices | |
|---|---|
| Copilot Key | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| AI-powered | Yes |
| Copilot+ PC | Yes |
| Manufacturer | Samsung |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Energy Star | Yes |
| Packaging & Origin | |
|---|---|
| Charger Included | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

























