- Digital Signage Display - Ideal for rack, passageway, booth or display counter
- Experience luminescent visual images with LCD display
- 2560 x 1440 display resolution for a stunning display with maximum productivity
- 1440p scan format provides sharp, detail-oriented output to ensure maximum productivity
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| GPU / Graphics | |
|---|---|
| Number of Screens | 1 |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Display Surface | Matte |
| Screen Size Class | 32" |
| Viewable Screen Size | 32" |
| Display Resolution | 2560 x 1440 |
| Display Screen Type | LCD |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| USB Type-C | Yes |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| VESA Mount Standard | 200 x 200 |
| Mount Type | Hanging Mount |
| Bezel Width | 0.55" |
| Appearance | |
|---|---|
| Bezel Color | Gray White |
| General Features | |
|---|---|
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Manufacturer | Samsung |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Scan Format | 1440p |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





