| Brand | |
|---|---|
| Brand | Samsill |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Ring Size | 1" |
| Appearance | |
|---|---|
| Material | Chipboard , Polypropylene |
| Pocket Location | Internal |
| Total Number of Pockets | 2 |
| Color | Assorted |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Samsill Corporation |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Sheet Capacity | 225 |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Fastener Location | Back-mounted |
| Binder Capacity | 1" |
| Sheet Standard | Letter |
| Number of Rings | 3 |
| Fastener Type | D-Ring |
Samsill Durable 1 Inch Binder, Made in the USA, D Ring Customizable Clear View Cover, Fashion Assortment, 4 Pack, Each holds 225 Pages (MP46439) - 1" Binder Capacity - Letter - 8 1/2" x 11" Sheet Size - 225 Sheet Capacity - 3 Ring(s) - Fastener(s): D-Ring - Pocket(s): 2, Internal - Polypropylene, Chipboard - Assorted - Durable, Clear Overlay, Ink-transfer Resistant, Wear Resistant, Tear Resistant - 4 / Pack
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.













