| Brand | |
|---|---|
| Brand | Rocstor |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Rack Height | 12U |
| Rack Width | 19" |
| Rack Depth | 39.37" |
| Rack Type | Enclosed Cabinet |
| Rack Post Quantity | 4 |
| Static/Stationary Weight Capacity | 1760 lb |
| General Features | |
|---|---|
| Ventilation | Yes |
| Manufacturer | Rocstor |
Rocstor SolidRack Rack Cabinet - For Server, Storage, LAN Switch, PDU, IT Equipment, Patch Panel, UPS - 12U Rack Height x 19" Rack Width x 39.37" Rack Depth Enclosed Cabinet - 4 Post - Black - Cold-rolled Steel (CRS) - 1760 lb Static/Stationary Weight Capacity
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

















