| Brand | |
|---|---|
| Brand | Rocstor |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Rack-mountable |
| Rack Height | 2U |
| Rack Width | 19" |
| Rack Post Quantity | 2 |
| Static/Stationary Weight Capacity | 74.96 lb |
| Maximum Weight Capacity | 44 lb |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Rocstor |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | No |
Rocstor 2U Server Cantilever Deep Center Rack Shelf - 2 Post - Center Mount - Solid - For Rack, A/V Equipment, Equipment, Tools, Data Center, Modem, Router, Wireless Access Point, IT Equipment, Network Equipment, Patch Panel, ... - 2U Rack Height x 19" Rack Width - Rack-mountable - 2 Post - Black - Cold-rolled Steel (CRS), SPCC - 44 lb Maximum Weight Capacity - 74.96 lb Static/Stationary Weight Capacity
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.







