| Brand | |
|---|---|
| Brand | Rocstor |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V AC , 230 V AC |
| Output Voltage | 5 V DC , 9 V DC , 12 V DC , 15 V DC , 20 V DC , 28 V DC |
| Universal Adapter | Yes |
| Maximum Input Current | 1.80 A |
| Maximum Output Current | 5 A |
| Maximum Output Power | 140 W |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB Type-C | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Frequency | 50 Hz , 60 Hz |
| Brand Compatibility | Acer , Apple , Asus , Compaq , Dell , HP , IBM , Lenovo , Microsoft , Samsung |
| Rugged | Yes |
| Manufacturer | Rocstor |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 6.56 ft |
Rocstor 140W Smart USB-C Laptop AC Power Adapter Charger - 140 W - Rugged - 6.56 ft Cable - 120 V AC, 230 V AC Input - 5 V DC, 9 V DC, 12 V DC, 15 V DC, 20 V DC, 28 V DC Output - 5 A - Black
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.











