- With PDUs decisions for load balancing and minimizing extra cost can be managed
- Easily control your equipment remotely without any hassle with Metered-by-Outlet
- IEC 60320 C13 receptacle type to ensure maximum usability and reliable power output
- Three Phase phase PDU provides optimal power output with added usability
- IEC 60309 3P+N+E 6h 32A (4P5W) plug/connector type for reliable, productive connectivity and optimal power output
- 415 V AC input voltage for maximum feasibility and added productivity
- 230 V AC output voltage for maximum dependability and added productivity
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Power Rating (Watt) | 22.10 kW |
| PDU Type | Switched |
| Remote Outlet Switching | Yes |
| Phase | Three Phase |
| Receptacle Detail | 18 x CX |
| Receptacle Type | CX |
| Plug/Connector Type | IEC 60309 3P+N+E 6h 32A (4P5W) |
| Locking Receptacles | SecureLock |
| Input Voltage Range | 380 V AC - 415 V AC |
| Input Voltage | 415 V AC |
| Output Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage Range | 200 V AC - 240 V AC |
| Input Current | 32 A |
| Power Rating (VA) | 23 kVA |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Hot-swappable |
| Mount Type | Rack-mountable |
| Rack Height | 0U |
| General Features | |
|---|---|
| Environmental Sensors | Dust |
| Protection Type | Circuit Breaker |
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





