- PDU allows power to be more efficiently distributed and controlled
- IEC 60320 C13 receptacle type to ensure maximum usability and reliable power output
- Three Phase phase PDU provides optimal power output with added usability
- AC Terminal plug/connector type for efficient connectivity and feasible power output
- 415 V input voltage for better reliance and maximum dependability
- 415 V AC output voltage for better reliance and maximum usability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Remote Outlet Switching | Yes |
| Phase | Three Phase |
| Receptacle Detail | 12 x IEC 60320 C19 |
| Receptacle Type | IEC 60320 C19 |
| Plug/Connector Type | AC Terminal |
| Input Voltage | 415 V |
| Output Voltage | 415 V AC |
| Input Current | 80 A |
| Power Rating (VA) | 57.50 kVA |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Environmental Sensors | Contact Closure |
| Protection Type | Overload Protection |
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.













