- Provide circuit protection and easy configuration for trouble-free access
- IEC 60309 C19 receptacle type to ensure maximum productivity with added feasibility
- AC Power plug/connector type for reliable, productive connectivity and optimal power output
- 230 V AC input voltage for better reliance and maximum dependability
- 208 V AC output voltage for optimal performance with maximum feasibility
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Receptacle Detail | 24 x IEC 60320 C13 |
| Receptacle Type | IEC 60320 C13 |
| Plug/Connector Type | AC Power |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 208 V AC |
| Input Current | 48 A |
| Power Rating (VA) | 17.30 kVA |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Protection Type | Overload Protection |
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.