- Single Phase phase PDU provides dependable power output with maximum efficiency
- IEC 60320 C20 (2P3W) plug/connector type for better, dependable connectivity and desired power output
- 230 V input voltage for maximum feasibility and added productivity
- 230 V AC output voltage for better reliance and maximum usability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Remote Outlet Switching | Yes |
| Phase | Single Phase |
| Receptacle Detail | 2 x IEC 60320 C19 |
| Plug/Connector Type | IEC 60320 C20 (2P3W) |
| Locking Receptacles | IEC 60320 C19 |
| Input Voltage | 230 V |
| Output Voltage | 230 V AC |
| Input Current | 16 A |
| Power Rating (VA) | 3700 VA |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Environmental Sensors | Contact Closure |
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.













